This is space that I call slogan area. It's purpose is to drive your att-
ention
to something important, like button that will say "buy me!"

Beyoğlu Konut Projesi Umur Alot

Proje Tasarım Uygulama

En Mimarlık, iç  mekan tasarımı, ofis, iş yeri tasarımı, mağaza konsept
tasarımı, restorant iç tasarımı, fuar standları tasarımı,
TV Haber merkezi alanı tasarım ve uygulaması,
ürün & ambalaj tasarımı, kurumsallaşmak isteyen
şirketlere Kurumsal Kimlik Tasarımları ve şirketleriniz
için Re-branding çalışmalarını gerçekleştirmektedir.
En Mimarlık aynı şekilde Hotel resepsiyon ve oda
tasarım ve uygulamasını da sunmaktadır. Buna,
otelin zemin döşemesinden tutun, resepsiyon
bankoları, aksesuarlar ve oda mobilyaları dahildir. ev,
ofis, mağaza, restorant, stand gibi tasarımlarımızın
uygulamalarını da kendi üretim atölyelerimizde
özenle hazırlayarak siz değerli iş ortaklarımıza
sunmaktayız.
En Mimarlık  farkı, standart tasarımları göz ardı ederek
hedef kitlenizin sosyo-psikolojik yapısı doğrultusunda
sırf sizin kimlik yapınıza en uygun olacak projeleri
gerçekleştirmektir. Sizler için hazırlayacağımız

Dış Cephe Mantolama Sistemleri

MANTOLAMA

Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın sürekliliğini sağlamak için yapılan en iyi uygulama mantolama uygulamasıdır. Dış cephe mantolama uygulaması yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Teknik olarak ise ısı köprüsü oluşturmadan gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak için bina dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur.

MANTOLAMANIN AVANTAJLARI

gnyapı Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
gnyapı Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler.Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir.
gnyapı Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
gnyapı Yoğuşma riski en aza indirilir.
gnyapı Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar
gnyapı Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
gnyapı Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
gnyapı Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
gnyapı Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

MANTOLAMA NERELERE YAPILIR

Binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılabilir.

MANTOLAMA NE KADAR SÜREDE YAPILIR

Mantolama uygulaması orta büyüklükteki bir bina için ortalama 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava koşulları, binanın büyüklüğü, uygulamada çalışacak personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz etkileyebilmektedir.

MANTOLAMA SİSTEMLERİ NASIL KORUNUR

Eski binalarda mantolama tatbikatları öncesinde klimaların, antenlerin, tabelaların, çamaşır demirlerinin tümünün sökülmesi gerekmektedir. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmadan cephenin tamamının ısı yalıtım levhaları ile kapanması olduğu için söz konusu unsurların mantolama sonrası cepheye monte edilmemesi çok daha sağlıklı bir karar olacaktır. Yine eski binalarda daire doğramalarının değiştirilmesi düşünülüyorsa mantolama öncesi bu değişikliğinde yapılması da sistemin zarar görmemesi adına önemli katkı sağlayacaktır. Bazı binalarda zemin katlar araç otoparkına cephelidir. Bu tip durumlarda cephe duvarının önüne çiçeklik, çit veya araçlar için lastik bar demirlerinin konması istenmeyen kaza risklerini ortadan kaldıracaktır. Bina yönetimlerinin mantolama sonrası kat malikleriyle beraber ortak karar alarak ilerleyen dönemlerde de dış cephe ısı yalıtım sistemlerine özel yönetim tedbirleri alınması herkesin ortak çıkarına olacaktır. Tüm bu tedbirlere rağmen onarım isteyen bir durum söz konusu olduğunda binanızın uygulamalarını yapan firmayla görüşüp yardım talep etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Yapınızın ömrü ve sizin yaşam alanınızın sağlığı açısından günümüz yapı sektörünün en geçerli çözümü olan dış mantolamanın avantajlarından sonuna kadar faydalanmanız yine sizin elinizdedir.

Antique & Vintage shop

Untitled-8a

Konut Restorasyon Uygulamaları

Untitled-6


Untitled-8

Untitled-7

Ofis Tasarım & Uygulama

Untitled-5

Untitled-4

Friends Scholarship

The goal of the Vītols Fund is to provide scholarships for capable, dedicated young people from low-income families for studies in the universities of Latvia. Read more..

Man Once Had a Friend

Pet food – the shelter requires several tens of kilos of food every day. Vaccines, medicine and veterinary care – all animals in the shelter are medically examined, vaccinated and sterilised. Read more..

Standard post format type

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete framework of the theme, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth, the master-builder of human happiness. No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that are extremely painful. Read more..

Link post format type

But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system, and expound the actual teachings of the great explorer of the truth, the master-builder of human happiness. No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that are extremely painful. Nor again is there anyone who loves or pursues or desires to obtain pain of itself, because it is pain, but because occasionally circumstances occur in which toil and pain can procure him some great pleasure. To take a trivial example, which of us ever undertakes laborious physical exercise, except to obtain some advantage from it? But who has any right to find fault with a man who chooses to enjoy a pleasure that has no annoying consequences, or one who avoids a pain that produces no resultant pleasure?